PRYWATNA PRAKTYKA STOMATOLOGICZNA

 

 
   
 

Leczenie bez borowania metodą ABRAZJI POWIETRZNEJ
  Odwiecznym marzeniem każdego pacjenta było leczenie zębów bez użycia wiertła, bez wibracji, bez bólu, bez potrzeby znieczulania i bezdotykowo.
Z początku wydawało się to niemożliwe i zupełnie nierealne. Rozwijająca się technika będąca na usługach również stomatologii robiła jednak coraz większe postępy.

Kilka lat temu w Stanach Zjednoczonych wyszła poza obręb badań klinicznych nowa metoda bezwiertłowego i bezbolesnego leczenia próchnicy – abrazja powietrzna
(ang.
AIR ABRASION). Z roku na rok zjednuje ona sobie coraz więcej zwolenników. Z jej dobrodziejstw korzysta międzyczasie 20 % amerykańskich stomatologów (dane z roku 2002).
Oprócz tego, że abrazja powietrzna jest bezbolesna, ważny jest też fakt, że została ona uznana po długim okresie badań klinicznych prowadzonych już w latach sześćdziesiątych za metodę w stu procentach bezpieczną dla zdrowia.
Coraz więcej doniesień na temat stosowania tej metody pojawia się też w Niemczech, choć ze względu na wysokie ceny aparatury oraz niepokrywanie kosztów leczenia przez tamtejsze kasy chorych, metoda ta stosowana jest tam jedynie w najlepszych gabinetach prywatnych.
 
Metoda abrazji powietrznej (AIR ABRASION) polega na opracowywaniu twardych tkanek zęba za pomocą energii kinetycznej strumienia tlenku glinu.
Zastosowanie tej techniki wprowadza stomatologa i pacjenta w nowy wymiar stomatologii XXI wieku eliminującej stres, ból i niebezpieczeństwo nadmiernego usuwania zdrowych tkanek zębów, które tracone są bezpowrotnie w skutek zbytniego opracowania zębów wiertłem. Nowoczesne systemy wiążące stosowane, po opracowaniu ubytku powyższymi technikami przyspieszają i ułatwiają pracę lekarza, natomiast pacjentowi dają najwyższą z możliwych jakość wypełnienia. Wypełnienia uzyskane tą metodą są tak silne, jak nigdy dotąd.
Nie ulegają wypadnięciu, czy też wykruszeniu podczas spożywania posiłków, czy też żucia gumy.
Metoda abrazji powietrznej uznana została jako metoda z wyboru w przypadku: kobiet w ciąży, dzieci, pacjentów z chorobami układu krążenia a nawet alergików, gdyż nie wymaga podania środków znieczulających.
Jest to metoda bezbolesna i całkowicie bezpieczna dla zdrowia.
 

 
 

 

dentystka katowice abrazja powietrzna dentysta dentystka katowice zęby leczenie plomby plomba korona proteza carisolv stomatologia endoncja leczenie kanałowe paradontoza ozon lase leczenie bez bólu leczenie bez stresu dentystka dentysta katowice piotrowice generała jankego waltera ząb ząbek zęby usta jama ustna higiena jamy ustnej szczoteczka do zębów próchnica endoncja leczenie kanałowe leczenie przewodowe katowice pasta do zębów najlepszy dentysta w katowicach białe zęby wybielaine zębów podtlenek azotu the wand carisolv leczenie bez bólu